نتایج جستجو برای عبارت :

طلبکار عشق

برای خودم و خواهرم و مامانم پالتو دوختم برای یکی که دوسش دارم ولی همیشه یه عالم مهربونی ازش طلبکار بودم هم یه لباس دوختم یه ماشین نمدی با آقا حسین دوختیم از یه بنده خدایی هم که از اونم همیشه طلبکار بودم و متهم میکردم به تبعیض بین من و خواهرم، عذرخواهی کردم. به یه عزیز دیگه ای هم که همیشه  بهش کم توجهی میکردم زنگ زدم و بهش گفتم خیلی برام عزیزه...

راهی یادگرفته زندگی خیلی کوتاهه
میشه خوب گذروندش

#آیت_الله_بهجت ره
اهالی روستاهای اطراف #نجف، بلکه همه‌ٔ عربها، تنها سند و مدرکی که به همدیگر می‌دادند، این بود که می‌گفتند: "کفیلُکَ اَبوالحَسَن عَلی علیه‌السلام" ابوالحسن علی علیه‌السلام وکیل و کفیل تو باشد. و این تنها دفتر ثبت و سند و محضر آنها بود! 
نقل می‌کنند: شخصی از شخصی طلبکار بود، به نزد بدهکار آمد و طلبش را مطالبه کرد، بدهکار انکار کرد، طلبکار به بدهکار گفت: بیا برویم #نجف و سوگند یاد کنیم. آمدند به #ایوان_طلا و رو به روی ضریح #ح
اگر شهروندی به دلیل قراردادی به دیگری مدیون باشد، وظیف دارد که دین خود را بپردازد و نمی‌تواند از اجرای تعهداتش بگریزد و میبایست با توجه به زمان تعهد خود، نسبت به پرداخت دین خویش مبادرت ورزد. قانون در راستای حمایت از طلبکاری که به تعهد خویش وفادار است و آن را ایفا می ‌کند، امتیازاتی در نظر گرفته است. این اقدامات تامینی، می ‌تواند تا هنگام صدور حکم قطعی باشد و یا به موجب حکم مستقیم دادگاه صورت پذیرد تا باعث تضمین حقوق طلبکار باشد. یکی از این
اکثر افراد خواسته شون از خدا و مذهب و سیروسلوک، فقط حاجت گرفتن برای موارد مادی و دنیاییه. اگر صلواتی میفرستن فورا منتظر شکافته شدن سقف اتاقن تا ببین فرشته ای ظاهر میشه یا نه!  2 رکعت نمازی اگر میخونن طلبکار زمین و زمان میشن. البته این روش مربوط به دهه چهل و پنجاهی هاست . جوونای امروزی صلوات نفرستاده و نماز نخونده هم طلبکارن. طلبکار خدا، زمین و زمان، مردم، و همه. هم اینا اشتباه میکنن هم اونا.پس چه افرادی اشتباه نمی کنن؟!افرادی که بدون خواستن حا
شخصی (یهودی ) آمد خدمت رسول اکرم (ص ) و مدعی شد که من از شما طلبکار هستم و الان در همین کوچه هم بایستی طلب مرا بدهید.
پیامبر فرمودند: اولا که شما از من طلبکار نیستید، ثانیا اجازه بدهید که من بروم منزل و پول برای شما بیاورم. پول همراه من در حال حاضر نیست.
مرد یهودی گفت: یک قدم نمی گذارم از اینجا بردارید.
ادامه مطلب
تولد وب که گذشت
ولی حالا شما بیاید بنویسید از چیه اینجا خوشتون میاد که میخونیدش یا چی واقعا ناراحتتون کرده یا ازش بدتون اومده
منتظرما بیاید بنویسید
(امضا یک عدد طلبکار ارث باباش)
پ.ن:یا بگید چیزی که اینجا خوندید که باعث شدن دکمه دنبال کردن را بزنید چی بوده؟
- شرایط⬇️
✍️مطابق ماده 522 قانون آیین دادرسی مدنی، طلبکار می تواند علاوه بر دریافت اصل طلب خود، بابت تأخیر بدهکار در پرداخت بدهی، از وی خسارت تأخیر تأدیه (دیرکرد) بگیرد. اما برای این کار چند شرط وجود دارد:
طلب از نوع وجه رایج (پول) باشد. پس برای مثال، بابت مواد شیمیایی، محصولات صنعتی، مواد غذایی و ... نمی توان دیرکرد گرفت. طلبکار از بدهکار درخواست نموده باشد که طلب وی را بدهد. بهترین راه برای این کار، ارسال اظهارنامه است. همچنین تقدیم دادخواست
هیچ وقت نتونستم به اندازه بقیه ادما بد بشم.
هرچقدر بدی دیدم انگار جان سخت تر شدم 
و چیزی نگفتم و ازم طلبکار شدن آخرش...
نمیبخشم به هیچ قیمتی 
ادمایی که زخم زدن طلبکار شدن و رفتن
+ اونروزا خیلی از دور و بریام سگ صفت شدن
بشدت عصبی و ناراحتم ولی تک تک تلافی میکنم
دیگه نمیزارم سمتم بیان.
دیگه بمیرن هم برام مهم نیست.
ابن سیرین به کسی گفت: چگونه‏ ای؟گفت: چگونه است حال کسی که پانصد درهم بدهکار است، عیالوار است و هیچ چیز ندارد؟
ابن سیرین به خانه خود رفت و هزار درهم آورد و به وی داد و گفت: پانصد درهم به طلبکار بده و باقی را خرج خانه کن و لعنت بر من اگر پس از این حال کسی را بپرسم!
گفتند: مجبور نبودی که قرض و خرج او را بدهی.گفت: وقتی حال کسی را بپرسی و او حال خود بگوید و تو چاره ‏ای برای او نیندیشی، در احوالپرسی منافق باشی...
رسم مردانگى و رفاقت اینچنین است

#شهریار_زرشناس: عاملان مشکلات امروز طلبکار شده‌اند!
نقدی بر بیانیه اخیر حزب کارگزاران سازندگی

⭕️ حزب #کارگزاران_سازندگی در روزهای اخیر با صدور بیانیه‌ای به بررسی برخی اعتراضات کارگری در ماه‌های اخیر پرداخته و راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات کارگران ارائه کرده است.

ادامه مطلب
  کمیته انضباطی لیست باشگاه‌های بدهکار شاغل در لیگ های برتر، اول، دوم و سوم را اعلام کرد.

بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، کمیته انضباطی با ارسال نامه ای به سرپرست دبیرکلی فدراسیون اعلام کرد با توجه شروع فصل نقل و انتقالات، اسامی 115 باشگاه حاضر در لیگ های برتر، اول، دوم و سوم را اعلام کرد.

در لیست اعلام شده، باشگاه نساجی با 46 طلبکار، باشگاه استقلال با 27 طلبکار و باشگاه پر
یکی از روش های احقاق حقوق افراد در قبال دینی که دیگری نسبت به آن ها
داشته، توقیف اموال است و در این بین توقیف خودرو نیز یکی از روش های توقیف
اموال می باشد. هنگامی که توقیف خودرو صورت می پذیرد، خودروی شخص مدیون
توقیف شده و توانایی دخل و تصرف در آن را ندارد. در قانون ، روش ها و
راهکار هایی جهت رفع توقیف خودرو وجود دارد که وکلای متخصص و حرفه ای آن ها
را شناخته و نسبت به این راهکار ها تسلط دارند و میزان تسلط و شناخت آن ها
در این موضوع، در واقع میزا

دقّت کردید تو ایران همه یک طوری رفتار می کنند که سرشان کلاه رفته و چون این احساس را دارند پس فکر می کنند حق دارند و باید سر دیگران کلاه بگذارند !!
اصلا طرف یک طوری رفتار می کند که طلبکار هست و تاوان همه اتفّاقات زندگیش را می خواهد از شما بگیرد !!
فیلمنامه داستانی عاشقی تابندر
شاهد طی رفت وآمد های مکرربه آژانس متوجه  می شود شیدا بابت ضمانت بدهی برادرهمکارش فرشته چکی به طلبکار داده که اکنون طلبکار چک را خرج ومدعی دیگری برای وصول طلب از شیدا پیدا شده وهمچنین رسید چک ضمانت درسرقت کیف شیدا مفقود شده است .                            شاهدتصمیم می گیرد به شیدا کمک کند واورا با سماجت زیاد متقاعد می کند که شیدا وکالت اورابپذیرد ...  &nbs ...دریافت فایل
امروز اکثر ساعت های روز رو خوابیدم انگار که خسته راه های دور باشم و از همه مهتر دنبال راه فراری از دنیا بیدارها بودم. دنیایی پریشان، فقیر، طلبکار، عاشق، پر از غربت، ابتذال، قضاوت، ندیدن و نشنیدنت. 
کاش میگذاشتند یک روز کامل بخوابم و خستگی در کنم.
من در حال حاظر حدود 11 سالی هست که توی این شرکت به عنوان حسابدار مشغولم. خب اوایل که حسابدار نبودم یه دانشجوی ترم 2 حسابداری که مجبور بودم به خاطر کار شرکت بیشتر کلاس ها رو پنجشنبه و جمعه ها بگیرم و به هر صورتی که بود کارشناسی رو تمام کنم و دیگه هم سمت درس و ادامه تحصیل نرم. توی شرکت هم خبری از حسابدار ارشد نبود که فقط پایان هر سال یه آقایی میومد حسابها رو میبست و اظهارنامه رد میکرد و میرفت بدون اینکه بخواد از فوت و فن های حسابداری و اداره دارایی
کلافه خسته و تنها در این شبهای تکراری 
از این پهلو به آن پهلو میان خواب و بیداری
شب است و هجمه ی درد و مسکن های بی تاثیر 
من و بی خوابی و تا صبح در گیر خودآزاری
نفس بی وقفه می کوبد لگد بر سینه ی شعرم
و داری قطره قطره از نگاهم تلخ میباری
چنان بر قاب افکار خیالم نقش بستی که
برای لحظه ای دست از سر من بر نمیداری
به روی شانه میریزم برایت موج گیسو را
مبادا شانه هایم را به دست باد بسپاری
زمانی عاشقم بودی نفس بودم برای تو
چرا دیگر نمیخواهی بگویی دوستم دار
رهن مال منقول
آیا برای هر حقی میتوان رهن داد؟ 
در قانون مدنی برای حقی که بتوان جهت تضمین آن رهن داد دو شرط مهم بیان شده :
۱- حق بر ذمه قرار گرفته باشد یعنی شخص در برابر دیگری مدیون شده باشد تا بتواند برای اعتماد طلبکار به پرداخت دین مالی را در رهن او بگذارد.
۲- این حق بر ذمه باید جنبه مالی داشته باشد و بر حق بر ذمه قرار گرفته باشد. 
از دیدگاه دیگر از آنجایی که در رهن، طلبکار باید بتواند با استفاده از حق عینی که بر موضوع دارد طلب خود را وصول کند پس م
در جهان امروز، در نتیجه استخدام امر دینی توسط قدرت سیاسی و بازار، دو شکل از توسل به دین پدیدار شده است :معنویت گرایی و بنیاد گرایی.معنویت گرایی،بی شکل، فرد گرا، محافظه کار و خود مختار است که در دام سیاست زدایی میافتد.بنیاد گرایی،مهاجم، طلبکار، اراده گرا و هویت طلب است که در دام خشونت میافتد و مدام تکفیر میکند.این دو رویکرد، را نمیتوان دو پدیده دینی یا دو گرایش دینی خواند بلکه دو نوع از توسل به دین توسط قدرت سیاسی و بازار هستند که با استفاده ا
من این کتاب را دیروز بعد از ظهر شروع کردم به خوندن بدون وقفه تمومش کردم. بارها موقع خواندن اشک هام سرازیر شد و با خودم میگفتم خب ایشون انقدر آدم خوبی بوده انقدر غمگینه بخاطر از دست رفتن همه کار های خوبیش... من چی؟ من حتی یک قسمت های از زندگیم یادم نمیاد چیکارا کردم ... اصلا خوب بوده بد بوده ... باید سر به بیابان گذاشت با این وضعیت...
قسمت هایی از این کتاب و احادیثش رو آوردم خالی از لطف نیست.

پیامبر اکرم (ص) میفرمایند: سرعت نفوذ آتش در خوردن گیاه
اینجا دختری است که حتی توی کوچه پس کوچه های ذهنش به تو که می رسد دلش گرم می شود...انگار به یک تکیه گاه امن رسیده باشد...یک پناه گاه امن و محکم....ممنون....ممنون...برای تمام روزهایی که آغوشت شد حائل بین من و درد....من و سختی....من و تلخی....نگذاشتی اب توی دل م تکان بخورد....وقت هایی که تلخ بودم و از زمین و زمان طلبکار تو بودی که با سنگ صبور بودن ت،با آرامش ت آرامم کردی....برای وقت هایی که دنیای م به آخر رسید...تو بودی که من را برداشتی و گذاشتی وسط گود و گفتی ادام
گاهی که به مشکل بر میخوریم از خدا شاکی میشیم که این چه وضعشه! تو کجایی و داری چیکار میکنی
انگار خدا رو مثل یه جاده صاف کن میبینیم که باید جلو جلو بره همه ی مشکلاتو از جلوی راه همایونیه ما برداره تا منت بذاریمو درانجام امور دینی خودمون نزول اجلال بفرماییم
بنظر خنده دار میاد که جای خودمونو خدا رو جابه جا میبینیم
اونی که داره لطف میکنه خداست
اونی که داره لطف میبینه ماییم
اونی که همیشه و در همه حال داره لطف میبینه خب همیشه هم باید ممنون باشه دیگه
امروز یه خانوم حدودا پنجاه ساله اومده بود، سی تی شکم و لگن داشت بعد تا اومد تو اتاق شالشو درارود وبا یه حالتی اومد که حس کردم قصد داره مانتوشو هم دراره، گفتم لازم نیست و اینا گف نه من نفسم میگیره بعد شالشو ک دیگ دراورده بود کارشناس خانوممون اومد گفت لازم نیس روسریتو دراری و فلان با لحن طلبکار گف من نفسم میگیره خانوم،حالا این کارشناسمونم مذهبی طوره داشت بهش توضیح میداد که شالتو بذار، جلوشو باز بذار اینم همینطور داشت میگف نهههه من نفسم میگیره
اعمال حقوقی به دو گروه ممتاز «عقود» و «ایقاعات» تقسیم می شوند:
۱- عقد یا قرارداد، عمل حقوقی است که به توافق صورت می پذیرد، نماینده دو نفع متضاد روبروی هم قرار می گیرند و راه مشترکی را برای دستیابی به هدف خاص خود جستجو می کنند. توافق بر سر همین راه مشترک است که با دو انشاء منوط به هم بروز می کند و اثر معهود و دلخواه را به بار می آورد: برای مثال، خرید و فروش (بیع) عقد است.
۲- ایقاع، با یک انشاء واقع می شود و اثر دلخواه را ایجاد می کند، بدون اینکه نیاز
یکماه پیش فایل پروژه را فرستادم برای استاد، قرار بود کامنت های خودش را بذاره و بعد فایل را بفرسته برای خانم دکتر که ایشون هم کاملش کنه و بخشی که مربوط به تخصصش هست را بذاره. چند روز پیش نهایتا به استاد پیام دادم که استاد تغییرات را انجام دادید فایل را بفرستید که من موارد شکلی و ... را هم نهایی کنم. اونوقت تازه میگه از خانم دکتر پیگیر بشوید که فایلشون را ارسال کنند! خب من تا اون موقع فکر میکردم استاد کامنت های خودش را گذاشته روی فایل، تا اینکه زن
 با وجود تعاملی که بین باشگاه پرسپولیس و بازیکن پیشین این تیم وجود دارد اما هنوز مطالبات بازیکن برزیلی سرخ‌پوشان پرداخت نشده و وضعیت 102 هزار دلار در این میان نامشخص است.
بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری  فارس، فرناندو گابریل بازیکن برزیلی و پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با وجود جدایی از این تیم هنوز سال‌هاست که از این باشگاه طلبکار است و این در حالی است که پرداخت مطالبات او دچار اتفاقات عجیب و پیچی
هم خودم و هم خودش خوب می دانستیم که دوستش دارم و حس خوب و عاشقانه ای در وجودم برایش موج میزد.   
اما پس از مدتی نچندان کوتاه.. قول های خودش را هم فراموش کرد.. حرف هایش، علاقه اش.. احساسش.. و عشقی که در قلبش همگام شده بود.
نمیدانم این دم آخری از چه کسی طلبکار بود..  یا میخواست با چه کسی بی حساب شود..  
که در یکی از پست های اینستاگرامش نوشته بود..  مجبور نیستیم کسانی که دوستمون دارند رو دوست داشته باشیم"
فرض میگیریم مخاطب حرفش من بودم.    اگر من در شرایط
بازآمدم بازآمدم از پیش آن یار آمدم
در من نگر در من نگر بهر تو غمخوار آمدم

شاد آمدم شاد آمدم از جمله آزاد آمدم
چندین هزاران سال شد تا من به گفتار آمدم

آن جا روم آن جا روم بالا بدم بالا روم
بازم رهان بازم رهان کاین جا به زنهار آمدم

من مرغ لاهوتی بدم دیدی که ناسوتی شدم
دامش ندیدم ناگهان در وی گرفتار آمدم

من نور پاکم ای پسر نه مشت خاکم مختصر
آخر صدف من نیستم من در شهوار آمدم

ما را به چشم سر مبین ما را به چشم سر ببین
آن جا بیا ما را ببین کان جا س
دانلود آهنگ اون مث مانکن همش تو زاویه با من بود از فرزاد فرزین در سایت موزیک ایرانی
ahang on mese mankan bod hamishe to zaviye ba man bod az Farzad farzin
دانلود اهنگ اون مث مانکن همش تو زاویه با من بود - موزیک ایرانی
اون مث مانکن همش تو زاویه با من بود حالتاش تغییر نمیکرد تکلیف عشقمون روشن بود هر قدر طلبکار عشقش شدم دورتر میشد انگار واسه مرگ این عشق همه چی جورتر میشد همیشه نمیشه جنگید با این همه سردی
لینک دانلود آهنگ

مظلومترین قشر کشور، بسیجی ها، حزب اللهی ها و طلاب هستند. نه به روحانی رأی داده اند نه از سیاست های غلط اقتصادی او حمایت می کنند، بیشترین نگرانی و انتقاد را برای وضع معیشت مردم دارند، بعد اراذلی که اغلب به همین دولت رأی داده اند، به خاطر برجام زدند و رقصیدند، در اعتراض به سیاست های غلط همین دولت به حوزه علمیه حمله می کنند و ژست طلبکار و حق به جانب می گیرند!
زندگی این طور است که خوش و خرم می‌روی باشگاه و اواخر تمرین وقتی که صفحه‌ی 10 کیلویی در دست داری و تمرین فیله‌ی کمر انجام می‌دهی، ذهنت برای رهایی از فشار جسمی ناگهان تصمیم می‌گیرد که به یادت بیاورد آن روزی که رفته بودی برای اولین بار پیمان را ملاقات کنی و گوشی‌ات مثل همیشه به احترام کسی که به دیدارش رفته‌ای روی سایلنت بود، دوست‌پسر سابقت ناگهان حس می‌کند که تو هم مثل خودش دغلباز هستی و قرار است که خیانت کنی؛ پس تصمیم می‌گیرد که زنگ بزند
وب سایت حقوقی حمیرا پارسا وکیل پایه یک دادگستری _ فرار از دین پدیده ای تمام نشدنی در کشورمان می باشد که متاسفانه با توجه به تورم بالا و فشار اقتصادی روز به روز در حال گسترش است. افراد زیادی به دفتر حقوقی بنده مراجعه می کنند  و در این مورد مشاوره می گیرند که آیا معاملات بدهکاران برایفرار از دین قانونی است با خیر ؟ و قانون در این مورد چه نظری دارد و در کل شرایط معامله صوری برای فرار از دین به چه صورت می باشد؟
. طبق ماده 218 ق. م :هرگاه معلوم شود که
وکیل سفته در مشهد
سفته سندی است که به موجب آن امضاء کننده متعهد می شود تا مبلغی را در موعد معین یا عندالمطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد او بپردازند. سفته علاوه بر امضاء یا مهر متعهد باید مشخص کننده مبلغ تعهد شده، گیرنده وجه، و تاریخ نیز باشد.

مندرجات سفته
به موجب ماده ۳۰۸ قانون تجارت ، سفته علاوه بر امضاء یا مهر ، باید دارای تاریخ و متضمن مراتب ذیل باشد: مبلغی که باید تادیه شود با تمام حروف ، نام گیرنده وجه و تاریخ پرداخت باید د
امسال توی انتخابات شرکت نکردم.
همه هم می گفتن شرکت کن ولی گوش نکردم.
یه دلیل داشتم که به نظر خودم قانع کننده بود.
ما برای اعتراض به وضع موجود هیچ ابزاری نداریم.
اگه بریزیم تو خیابون که یه سری اغتشاش‌گر و فرصت طلب و معاند میان وسط کار رو خراب میکنن و نهایتا نتیجه ی عکس می ده . ما میشیم بده کار و دولت میشه طلبکار.
صدامون هم که به جایی نمی رسه.
تنها راهش همین شرکت نکردن توی انتخابات هست.
اگه شرکت کنیم میگن اینا که همیشه در صحنه هستن. چه گرونی بشه چه ا
دوست دارم بیایی بنشینی کنارم. از اول تا آخر زندگی ام را ورق بزنیم و برایم توضیح بدهی. حرف بزنی. دلجویی کنی. مثلا بگویی فلان‌جا صلاحت نبود، بهترش را برایت نوشتم. آن‌جا خیلی بد شده بودی. باید پس کله ای میخوردی تا به راه بیایی. توی فلان سکانس زندگی ات، خیلی خالص بودی؛ حال کردم. شب قدر ملائکه ام صدای ضجه هایت را به عرش آوردند و اراده کردم تمام سیئاتت را به حسنات بدل کردم...
آخرش هم کتاب زندگی ام را ببندی و بگویی: با ارفاق قبول. دیگر تا ابد پیش خودم هست
مشاورهٔ تربیتیادامهٔ پاسخ استاد علی‌اکبر مظاهری به پدری اهل مشورتبخش دوم سؤالات:١. آیا شما برای تلویزیون تماشاکردن کودکان، زمان خاصی را توصیه می‌کنید؟ ٢. آیا والدین برای تماشای تلویزیون کودکان باید محدودیت قائل شوند؟ پاسخ:✔️ یک قاعدهٔ مهم:کسی که در کودکی هر چیزی را که می‌خواهد، فراهم یابد و پدر و مادر همهٔ خواسته‌هایش را تأمین کنند و طعم هیچ‌گونه محدودیت و محرومیت را نچشد، در کودکی لجوج می‌شود و در بزرگسالی هم انسان ناموفق، ناشکر و ط
معمولا اونی که بیشتر و بهتر حرف میزنه بیشتر حق بهش داده میشه. اونی که سکوت می کنه مقصر به نظر میاد. استادم همیشه بهم می گفت تو دنبال دفاع از حق خودت نیستی. و من بیشتر از حق به حرمتها فکر می کردم و مهم نبود دیگران فکر کنند نمی فهمم یا نمی تونم؛یا تو ذهنشون یا حتی به زبون، منو مقصر بدونن و بگن اگه حق باهاش بود باید از خودش دفاع می کرد. حتی مهم نبود سکوتم مهر تایید حق به جانبیشون باشه. خیلیا نمی دونن اونی که سکوت می کنه حرمت می فهمه. اونی که در مقابلت
 رهن از طرف ثالث:
از ظاهر ماده 771 قانون مدنی چنین برمی‌آید که راهن باید مدیون باشد و دیگری نمی‌تواند مال خود را به طور مستقیم وثیقة دین او قرار دهد.
 به نظر می‌رسد که چنین عقدی نافذ باشد؛ زیرا معنی اقدام مالک ضمان از مدیون است به میزان بهای مالی که به وثیقه می‌نهد. منتها، ‌در این ضمان شرط شده است که دین تنها از محل فروش مال استیفاء شود و بدین منظور مال مورد نظر نیز وثیقة تعهد قرار گیرد.
 بدین ترتیب، رهن از طرف ثالت را باید مخلوطی از رهن و ضمان
بسم الله...
کاش سهم منم از این دنیا یه همراه واقعی و عاشق بود...
کاش انقدر غرورم رو بخاطر یه انسان نالایق له نمیکردم...
کاش پشتیبانی داشتم که برای همیشه از این زندگی می رفتم...
آه.......
خدا حواست به منم هست؟
کاش یکی بود از من دلجویی می کرد...
کاش خودش درک میکرد چطوری لهم کرده...
منم آدمم خب... زنم... دل دارم... حساسم...
چرا جای اینکه من طلبکار باشم اون طلبکاره؟ چرا به خودش حق میده همیشه؟
من حق من کجاست؟؟؟
کاش در برابر تمام ظلم هایی که کرده یه بار ازم دلجویی می
با عرض سلام 
من یه ویدئو دیدم تصادفا از آقای بهجت با عنوان ثروت افسانه ای آیت الله بهجت 
خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم، شناختی از ایشون نداشتم فقط میدونستم به عنوان مرجع تقلید و عارف بلند مرتبه ای شناخته میشن، واقعا نمیدونم چرا از وقتی اون فیلم رو دیدم اینقدر روم تاثیر گذاشته و همه ش دارم گریه میکنم، در این ویدئو ایشون هستن که دور و برشون پر افرادیه که خیلی بهشون احترام میذارن بعد یه نفر میاد جلو میگه میخوام برم کربلا، ایشون میگن کی میری اون آ
به مرور زمان روش های تجارت دستخوش تغییراتی شد و از معاوضه کالا، به روش مسکوکات فلزی، اسکناس‌ها و در نهایت اسناد تجاری تبدیل شد. امروزه اسناد تجاری روش و قالب مناسبی برای انجام فعالیت‌های تجاری هستند. در این نوشته با برات و ویژگی های آن آشنا می شویم.

انواع اسناد تجاری
اسناد تجاری به معنای عام کلمه: به کلیه‌ی اسنادی که در عرصه‌ی فعالیت‌های تجاری بین تجار برای سهولت و انجام معاملات رد و بدل می‌شود، اسناد تجاری به معنای عام کلمه می‌گویند.
به استناد سایت مشاوره حقوقی دینا ، یکی از عقودی که در قانون مطرح می باشد عقد ضمان می باشد ، عقد ضمان یعنی شخصی مالی را به ذمه دیگری است به عهده بگیرد . متعهد را ضامن طرف دیگر را مضمون له و شخص ثالث را مضمون عنه یا مدیون اصلی می گویند . به طور کلی می توان گفت که عقد ضمان عقدی است که بین ضامن و طلبکار بسته می شود و اراده بدهکار نقشی ندارد . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آثار عقد ضمان بر روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvalaw.com/web/articles/view/1914/عقد-
رقم طلب سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس و دستیارانش از این باشگاه مشخص شد.
برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته راهی کشورش شد تا تعطیلات خود را در کنار خانواده سپری کند، این در حالی است که او از پرسپولیس طلبکار است و برای ادامه همکاری با این باشگاه خواستار تسویه حساب کامل شده است.برانکو که چند وقت پیش حدود ۵۰۰ هزار یورو از مسئولان باشگاه گرفته بود، خواهان این شده تا با او و دستیارانش تسویه حساب شود تا آنها کار خود را در پرسپولی
به استناد سایت مشاوره حقوقی دینا ، جایز یا لازم بودن عقد رهن ، نسبت به طرفین عقد وضعیت یکسانی ندارد . در عقد لازم اصل بر عدم فسخ و انفساخ است اما در عقد جایز طرفین می توانند هر زمان خواستند آن را فسخ کنند . قرارداد رهن که در حقیقت نوعی وثیقه بدهکار به طلبکار خود است ، وضعیت متفاوت است . این عقد نسبت به راهن لازم و نسبت به مرتهن جایز است . برای کسب اطلاع بیشتر در مورد جواز و لزوم عقد رهن بر روی لینک زیر کلیک کنید :

www.heyvalaw.com/web/articles/view/1698/لازم-یا-ج
پدرد فردیست که عمرش را با عیاشی گذرانده است و امروز از همه طلبکار است .
پدرد فردیست که اعضای خانواده اش دوست ندارند جایی باشند که او هست .
پدرد اهل ِ نماز و روزه نیست به جایش از الکلیجات و افیونیجات ! استقبال گسترده میکند !
پدرد فکر میکند هر که هر چه دارد از دزدی بدست آورده و خودش که آه در بساط ندارد حلال خور است !
پدرد یادش رفته اوقاتی که همه بکوب کار میکردند ایشان در باغها مشغول عیاشی بودند!
پدرد خیلی بد دهن است ، هر چه مادر مودبه، پدرد کلکسیو
دارم به این فکر میکنم کاش از همون بچگی خاطره نویسی میکردم..ثبت لحظات شیرین یاحتی نیمه شیرین:)
اگه نوشته بودم الان نوشتن یه خاطره از مشهد راحت تر بود برام..
الان نمیدونم از چی بگم..از کجای بهشت..از کدوم سفرم به بهشت..
یعنی بهشت قشنگ و خوش حال و هواتر از این میخواد باشه؟!
قبل اولین سفرم به مشهد رو اصلا یادم نمیاد ارتباطم چطور بود با امام..
اما دقیق تو اولین سفرم تو دلم یه معامله کردم باهاش خیلی طلبکار باهاش معامله کردم..حتی  دستور دادم…معامله سنگین
 مردی از مسلمانان مدینه به شخصی بدهکار شد و نتوانست قرض خود را ادا کند، از طرفی طلبکار اصرار داشت که او قرضش را بپردازد، آن مرد برای چاره‌جویی به حضور امام حسین علیه‌السلام آمد.
 هنوز سخنی نگفته بود که امام حسین علیه‌السلام دریافت او برای حاجتی آمده است. برای اینکه آبروی او حفظ شود، به او فرمود: «آبروی خود را از سوال و درخواست رویاروی  و مستقیم نگهدار، نیاز خود را در نامه‌‌ای بنویس که به خواست خدا آنچه تو را شاد کند، به تو خواهم داد.»
او در
هدهد دیروز می‌گفت "ایشالا یه روز جبران می‌کنم برات، یه روز که مهمون داشتی و دست تنها بودی، میام خونه‌ت و برات آشپزی می‌کنم و ظرف می‌شورم و..." منظورش وقتیه که ازدواج کرده باشم و خونه‌ی خودم باشم. نمی‌دونم بار چندمه اینو گفته، ولی فکر کنم زیاد ازش طلبکار باشم، ذخیره‌شون می‌کنم که بعدا استفاده کنم :)))
حدودا بیست تا مهمون داشت برای ظهر. ساعت هفت بهش میگم نمی‌خوای پاشی از خواب؟ میگه یه غذاست دیگه، کاری نداره :|| واقعا هفت تا دوازده برای آماده
دانلود آهنگ با کیفیت 320
دانلود آهنگ با کیفیت 128

متن آهنگ مانکن فرزاد فرزیناون مثه مانکن بود همش تو زاویه با من بودحالتاش تغییر نمیکرد تکلیف عشقمون روشن بودهر قد طلبکار عشقش شدم دورتر میشدانگار واسه مرگ این عشق همه چی جورتر میشدهمیشه نمیشه جنگید با این همه سردینمیشه بری و هر وقت بخوای برگردییه روزی میفهمی چقدر به من بد کردیمیدونم میدونمنمیخوام بباره بارونی که دلگیرهاز روزی که رفتی بهونتو میگیرهاین قلب وامونده هنوز رو عشق تو گیرهمیدونم م
بعضی از آدما فکر می کنن تهدید به نبودن و دل کندن و این صحبتا، چیزی رو توی زندگی آدم عوض می کنه. اگر شما هم جزو همون دسته از افراد هستید، باید بگم خیالتون راحت! بعد از رفتنتون، آب از آب تکون نمی خوره؛ فقط دیگران یاد می گیرن که چجوری بدون شما زندگی کنند. اگر کسی، به هر دلیلی برای مدتی از کنارتون دور می شه، موضعتون رو به یه آدم مفلوک و بدبخت تغییر ندید؛ زندگیتون رو بکنید و بدونید که اون شخص، حتمن دلیلی برای نبودنش در کنار شما داره، حتا اگر اون دلیل،
توی این مدتی که اومدیم اینجا، همسایه طبقه سوم، خیلیییی بسته های مختلف سفارش میده‌. کارتن های بزرگ اما سبک! 
معمولا هم خونه نیست و پستچی در خونه ما میاد و مامانم بسته هارو تحویل میگیره و من وقتی اون از سرکار میاد بسته به دست چندین پله میرم بالا و زنگ خونشونو میزنم، از خونشون صدا میاد ولی کسی در رو باز نمی‌کنه، دروغ چرا خیلی عصبی از حرکت زشتشونم ولی...
و بعد صبح ها وقتی که میخوام برم بیرون، اونم میخواد بره سرکار صداش میکنم و میگم بسته هاتون دست
ماده ۷۷۱ رهن عقدی است که به موجب آن مدیون مالی را برای وثیقه به داین می‌دهد. رهن‌دهنده را راهن و طرف دیگر را مرتهن می‌گویند
شرح ماده:
اگرشخصی به دیگری 100 میلیون تومان بدهی داشته باشد و قرار باشد برای تضمین بدهی خود ماشین خود را به رهن بگذارد؛در این مثال کسی که مدیون است و برای تضمین بدهی اتومبیل  خود را به رهن نهاده است راهن و کسی  که اتومبیل نزد او به رهن گذاشته شده است مرتهن و خود اتومبیل عین مرهونه یا رهینه نامیده می شود
رهن یا گرو گذاشت
برای چندمین بار با بابام بحث کردم
چقدر بد واحمقانس که تفکرت باخانوادت فرق داشته باشه
بابای من از اون مردایه که همه کارارو برای مردا صحیح برای زنا بد میدونه
مثلا پسرخالم میگفت فلانی وفلانی عکسای خودشونو تو وضع نامناسب گذاشتن تو اینستاگرام پیجشونم قفل نیست دخترای بدوخرابین :/
منم گفتم خب اون اولا بتو ربطی نداره دوما اگ میگی اشتباهه چرا تو میبینی حالا این وسط بابام میگ اشکال نداره ماببینیم ولی اشکال داره اون بذاره
مرد فرق داره واین حرفا...
سرا
سوالات حقوقی املاک
وکیل املاک | وکیل ملکی |
وکیل زمین

توقیف ملک به جای طلب
در بسیاری از مواقع کسی که از دیگری طلبی داشته و پس از استنکاف مدیون
از پرداخت دین، مجبور شده است مراحل مختلف دادرسی را با صرف هزینه های زیادی طی
کند و در نهایت موفق به اخذ حکم محکومیت مدیون گردد اما به دلیل عدم ناتوانی از
معرفی مالی که بتوان از محل آن به طلب خویش برسد خسته و درمانده گردیده و با ادعای
اعسار و درخواست تقسیط مدیون یا همان محکوم علیه مواجه شده  است و بالاخر

از خاطرات قدیم ه باید میرفتم دنبال کسی ترمینال که ...
رسیدم به جائی که ماشین رو پارک می کنم ، دیدم یه پژو جلو ماشینم پارک کرده.
یک ربع قدم رو رفتم و داد و بیداد و کلیه مغازه دارها و کلافه کردم . یه دو تا لگد به ماشین ه زدم و دستگیرشو کشیدم بلکه دزد گیره کار کنه که نکرد. خشمگین و غرغران داشتم دور ماشین گز می کردم که زیر ترمز دستی ماشین یه شماره تماس دیدم. خودمو چسبوندم به پنجره ماشین و شماره رو به هر سختی بود خوندم و زنگ زدم به آقاهه و طلبکار که
هفت سال پیش آقای ب از یکی از دوستاش میخواد که براش یه وام 20 میلیونی بگیره و قول میده خودش اقساطش رو پرداخت کنه و در ازای اون وام یه چک 20 میلیونی هم به دوستش میده. آقای ب نمیتونه اقساط رو پرداخت کنه و اون دوست شروع میکنه به پرداخت اقساط. بعد یه مدت یه پولی دست آقای ب میاد و میاد به دوستش میگه بیا شریکی یه کاری رو راه بندازیم. - دوستش همچنان در حال پرداخت اقساط آقای ب بوده-  خلاصه شریک میشن و یه کاری رو راه میندازن و آقای ب یه چک 60 میلیونی میده دست کس
امروزه یکی از دعاوی مطرح و شایع در دادگستری ،روابط ما بین موجر و مستاجر است.
از مهم ترین این دعاوی ،دعاوی مطالبه اجاره بها و اجرت المثل استفاد ه از مورد اجاره یا عین مستاجره است.
ابتدا لازم است به بیان تعریفی از عقد اجاره بپردازیم.
ماده 466 قانون مدنی به بیان این عقد به صورت زیر پرداخته است :
اجاره عقدی است که به موجب آن، مستأجر، مالک منافع عین مستأجره می شود، اجاره دهنده را موجر و اجاره کننده را مستأجر و مورد اجاره را عین مستأجره گویند .
مقصود
1. کسى که وظیفه‌اش تیمّم است اگر بداند که تا آخر وقت عذر او برطرف مى‌شود، صبر کند و با وضو یا غسل نماز بخواند.
2. کسى که مقدمات نماز مانند طهارت و پوشش و ... برایش فراهم نباشد و احتمال می دهد تا آخر وقت شرایط محقق شود باید نماز را به تاخیر بیاندازد.
3. کسی که اجزاء و شرائط نماز را نمی داند باید نماز را به تاخیر انداخته و بعد از یادگرفتن در وقت نمازبخواند.
4. اینکه در وقت نماز یک عمل واجب فوری برای او به وجود آید مثل ازاله نجاست از مسجد که واجب فوری اس
افشاگری پیرامون رفتار خلاف عفت بعضی از اعضای شورای شهر بابل، جنجالی ترین خبر رسوایی اخلاقی در شهریور نود و هفت بود که طعنه ها و کنایه ها و ترکش های آن همچنان باقی مانده و حیثیت شهر را لکه دار ساخته است.
دلسوزان در همان ایام تذکری منطقی ارائه دادند در این باب که یا نباید این افتضاح اخلاقی، علنی و رسانه ای می شد و یا حالا که به اطلاع عموم ایرانیان سراسر جهان رسیده باید برخوردی لازم برای تنبّه خاطیان صورت بگیرد که در غیر اینصورت، حضور دوباره افر
بی کفایتی و دنیا طلبی برخی از مسئولان، درد مردم را به اوج رسانده است. نباید وظیفه دولت و مجلس در حل مشکلات به گردن رهبری و نظام انداخته شود. دولت باید از حالت اپوزیسیون خارج شده و پاسخگو باشد.مردم با جان خود پای انقلاب ایستاده اند ولی از مشکلات گله مند هستند، چرا مسئولان به فکر ولی نعمتان انقلاب نیستند؟مردم، شاه پلهوی را بیرون کردند، ولی هنوز تفکر پهلوی در برخی مسئولان وجود دارد.
سیاست های تیم اقتصادی دولت کمر مردم را خم کرده است.چگونه مسئول
سرمو بردم بالا و به سقف نگاه کردم. انگار وقتی سرمو بالا میگیرم صدامو بهتر میشنوه. + پس عدالتت کو؟ کجاست؟ چرا من نمیبینمش؟ چون آفریننده منی میتونی هرکاری دلت خواست باهام بکنی؟نشنیدم. نشنیدم چی جواب داد. شاید هیچی نگفت. شاید اونم فقط نگاهم کرد و هیچی نگفت.+ پس چرا؟ من که بهت گفتم. ازت خواستم. ازت خواهش کردم. گفتم اگه نمیخوای که بشه، جلومو بگیر. بهم یه نشونه کوچیک بده. باهام حرف بزن. تو هیچ کار نکردی. هیچی بهم نگفتی. هلم دادی تو گود. بعدشم تنهام گذاشت
احکام اسلام آسانترین احکام در بین تمام ادیان جهان است و نماز در این میان، سیمای اسلام است. این فریضه -طبق حدیث معراج- در ابتدا قرار بود 50 مرتبه در روز باشد که سپس به 5 مرتبه تقلیل یافت؛ با اینهمه، چرا گاهی برای ما مسلمانان، ادای نمازهای واجب روزانه و به طور خاصّ نماز اوّل وقت سنگین می‌نماید؟
خداوند در قرآن فرموده: «واستعینوا بالصّبر و الصّلوة و إنّها لکبیرةٌ إلّا علی‌الخاشعین» (بقره -45). امام علی(ع) در حدیث معرفت در تفسیر این آیۀ شریفه می‌فرم
کتاب خرخروی عرعرو هم پاره شد... توسط علی... اونم ساعت یک نصفه شب...
درحالی که پسرک کتاب رو آورده بود توی رختخواب تا براش بخونم، یهو به سرش زد که ببینه چطور میشه اگه این طرف صفحه رو بگیره بکشه و به اونور صفحه نزدیکش کنه!! که ناگهان برگه ی کتاب پاره شد. و علی با تعجب نگاهش کرد.
 گفتم پسرم! کتابت رو پاره نکن، خراب میشه ها!!! نگاهی به من کرد و بعد انگار که یهو یه چیزی یادش اومده باشه، زد زیر گریه!! حدود دودقیقه گریه کرد، بعد دوباره کتاب رو برداشت و صفحه ی بع

1
سخنرانی مستر رئیس جمهور درمورد حمایتشون از بورس
مصادف شد با خاک یکسان شدن بورس:|
از بس هی رفتم دیدم هی داره اون سبزه داراییم کم میشه و و دیروزم که قرمزش شد افسردگی گرفتم
البته سهم مطمئنی دارم ولی با وجود اینکه چندبرابر پول حقوق ترم گذشت ام سرمایمه با فکر به اینکه حقوقی که میخواستم باهاش اون ساعت بخرم هم جزو همین پول بود غمگین تر میشم:|
روحانی مچکریم:|

2
ادمین کانال بسیج دانشگاه من بودم ولی چون خیلی درگیر بودم دیگه سر نمیزنم پایگاه و تمام گر
 پروژه استعفای
#روحانی، از کدام اتاق فکر درآمده؟ پروژه #استعفای_روحانی، بخشی از #دکترین_شوک و راهبرد بی دولت سازی (دقیقا شبیه استعفای نخست وزیر #عراق و #لبنان ) است که به تشدید خشونت و هرج و مرج در کشورهایشان منجر شد. #اصلاح_طلبان افراطی درصددند با پیش انداختن این پروژه، هم خود را از موضع #مقصر وضع موجود به #طلبکار تبدیل کنند و بر ناکارامدی و بن بست مدیریتی روحانی سرپوش بگذارند، و هم هزینه ناکارامدی دولت خود را بر نظام تحمیل کنند. اصلاح طلبان که
به داد خوزستان برسید!
شما را به خدا به داد خورستان برسید!به داد اهوازبه داد آبادانبه داد کوت عبداللهبرسید...!!! چه خبرتان شده؟نمی گویم انقلابی، پس غیرت وطن دوستی تان کجا رفته؟در این همه سیل که طی 9 ماه گذشته آمده است، خانه کدام استاندار و فرماندار و شهردار را آب برده؟کدام خانواده مسئولین و نمایندگان شهر و استان در مجلس، زیر آب و خاک و زلزله و ... مانده اند؟ چرا باید مسئولین استانی و شهری، خانه و خانواده شان در امن ترین نقطه باشد؟چرا نباید در می
قدیمی ها می گفتند گرگ در لباس میش... اما الان به این سادگی ها نیست.
انگار جادوگر شهر قصه ها مردم رو طلسم کرده وگرنه الان دیگه گرگ لباس میش رو درآورده و با خیال راحت و با وقاحت ، بدون لباس تو کوچه و خیابون قدم می زنه و مردم رو با دندان های تیز و کثیفش پاره پاره میکنه ، خون می ریزه و خون می خوره .اما بعد یه عده مدعی پوچ اندیش ، یا اشتیاق میان و لای دندون هاش رو تمیز می کنن.
چهل ساله که مهم ترین قدرت کشور یعنی قدرت اجرایی کشور در چنگال یه عده کدخداپرستِ
به داد خوزستان برسید!
شما را به خدا به داد خورستان برسید!به داد اهوازبه داد آبادانبه داد کوت عبداللهبرسید...!!! چه خبرتان شده؟نمی گویم انقلابی، پس غیرت وطن دوستی تان کجا رفته؟در این همه سیل که طی 9 ماه گذشته آمده است، خانه کدام استاندار و فرماندار و شهردار را آب برده؟کدام خانواده مسئولین و نمایندگان شهر و استان در مجلس، زیر آب و خاک و زلزله و ... مانده اند؟ چرا باید مسئولین استانی و شهری، خانه و خانواده شان در امن ترین نقطه باشد؟چرا نباید در می
به داد خوزستان برسید!
به داد خوزستان برسید!
دهه اول محرم تمام شد. به همان سادگی چند کلمه ای که گفته شد. چه ماند؟ هیچ! در حقیقت امسال التپه، بدتر از هر سالی بود که در ذهن می آید. مصلحت شخصی همچنان بر مصحلت تمام روستا می چربد. دردناک ترین بخش آن هم توهین به شعور یک روستا بود که البته دمی هم بر نیامد. اینجا التپه است و به سبک و سیاق همان روزهای تاریک اداره می شود. مردم تنها یک برد تبلیغاتی و یک شعار دلنشین و یک دروغ تب دار برای روزهای خاص است. وگرنه چیزی به اسم مردم و ملت در لحظه های سرخوشی وجود
طبیعت بچه‌ها شیطنت و بازی و کنجکاویه.
تقریباً محاله که بچه‌ها رو به یک محیط جدید ببری و امتحان کردن وسایل مختلف، دست زدن به اشیاء مختلف و دویدن تو قسمت‌های آزادش اتفاق نیفته. 
اگر درِ اتوماتیک داره، حتما باید چندبار، شخصاً، باز و بسته شدنشو امتحان کنن.
اگر آب سرد کن داره باید چند بار لیوان‌ها رو آب کنن.
اگر دستگاه خرید خودکار داره باید حتماً ازش خرید کنن و امثال اینها.
خب من همیشه بچه‌ها رو تو تجربه وسایل جدید آزاد گذاشتم. خودم همیشه بودم و
قول این یک پست را چند هفته پیش به خودم داده بودم. اما فرصتش پیش نمی‌آمد.فکر می‌کنم دو سال پیش شب یلدا بود که این فیلم را برایم گذاشت. من هم از قضا از آن دسته آدم‌ها هستم که معتقدم «به جای آن‌که چندین فیلم ببینید، یک فیلم را چندین بار ببینید!» و این فیلم هم رفت جز آن دسته از فیلم‌های چندین بار دیدنی. گرچه از آن فیلم‌ها نبود که همه دوستش داشته باشند. اما من همه‌ی جزییاتش را هم می‌پسندیدم!
+ «خاله جان، این هر کی هست آدمو می‌ترسونه. اون روز تلفن ک
درباره شکایت شورای اسلامی! شهر بابل از یکی از ائمه جماعات شهر، به
درخواست این روحانی انقلابی که از اساتید زبده و موفق دانشگاه نیز هست تا کنون
چیزی ننوشته و از دوستان نیز درخواست خویشتنداری داشته ام.
با چند تن از اعضای شورا در این خصوص صحبتی شد و حرفهایی رد و بدل
گردید. آقای ابوالحسنی رئیس شورا که انسان شریفی است و از سر خوش قلبی، سپر بلای
چند عضو مجرم شورا قرار گرفته،، قول مساعد داد که در شنبه آتی، موضوع شکایت را در
جلسه ای با آن روحانی بسیجی خ
قول این یک پست را چند هفته پیش به خودم داده بودم. اما فرصتش پیش نمی‌آمد.فکر می‌کنم دو سال پیش حوالی شب یلدا بود که برادرم این فیلم را برایم گذاشت. من هم از قضا از آن دسته آدم‌ها هستم که معتقدم «به جای آن‌که چندین فیلم ببینید، یک فیلم را چندین بار ببینید!» و این فیلم هم رفت جز آن دسته از فیلم‌های چندین بار دیدنی. گرچه از آن فیلم‌ها نبود که همه دوستش داشته باشند. اما من همه‌ی جزییاتش را هم می‌پسندیدم!
+ «خاله جان، این هر کی هست آدمو می‌ترسونه.
خبرگزاری تسنیم نوشت: در مراسم تشییع پیکر سردار سرافراز اسلام شهید
حسین همدانی، فرزند برومند ایشان، وهب همدانی وصیت‌نامه پدر شهید خود را
قرائت کرد.

در این وصیت نامه آمده است:

بسم‎‌الله الرحمن الرحیم

سپاس خدای را که نعمت‌ها فراوان بر ما ارزانی داشت و فراوان شکر که در
عصر خمینی (ره) حیاتمان قرار داد، همه پدران و مادران ما در آرزوی این
دوران بودند و ندیدند اما ما دیدیم.

دوران احیای اسلام عزیز و عزتمندی ملت‌های مسلمان، مقاومت مجاهدان سپا
آیت‌الله صانعی می‌نویسد:
«ربا یکی از محرّمات آیین اسلام است که قرآن کریم و روایات معصومان (ع) بر آن دلالت دارند و حرمت آن نزد فقها از ضرورت‌های دینی به شمار می‌رود.» (صانعی، ۱۳۸۳: ۲۰)
انواع ربا
«در کتب فقهی، ربای حرام را دو قِسم می‌دانند: ۱. ربای معاملی؛ ۲. ربای قرضی. ربای معاملی آن است که یک جنس به مانند خود فروخته شود و در آن شرط زیاده گردد، مانند اینکه یک تُن گندم به یک تُن و یک‌صد کیلوگرم آن معامله شود. شرط حرمت این قِسم از ربا، علاوه‌بر هم
مقدمه:

توقیف بر دو نوع است:
توقیف تأمینی
توقیف اجرایی

توقیف تأمینی چیست؟
عبارت
است از توقیفی که برای حفظ حق خواهان (مدعی دعوا و اقامه کننده دعوا) یا
محکوم له (کسی که حکم به نفع او صادر شده است) یا در مورد محاکمات فوری
برای حفظ حق اشخاص ذینفع به عمل می آید و مدعی علیه (کسی که ادعای دعوا ضد و
بر علیه وی است) یا محکوم علیه (کسی که رای به ضرر او صادر شده است) به
طور موقت، از تصرف در مال خود منع می شود تا در خصوص مورد، حکم صادر یا به
جهتی قرار تأمین
مرد میان سال که همراه خانم و آقایی جوان آمده بود توپ پُری داشت حدود یک ماه پیش خانم و همسرش به دفترخانه آمده و خانم تمام مهریه و حقوق مالی خودش را بخشیده بود.مرد شاکی بود شاهدی ذیل سند رو امضاء نکرده و ... چرا چنین سندی تنظیم شده !توضیح دادم سند رسمی مسلم الصدوره و احدی حق تردید و یا انکار آن را نداره مگر اینکه ادعای جعل کنه که در این مورد هم اگر نتونه ادعای خودش رو ثابت کنه ممکنه تبعات سنگینی براش داشته باشه.مرد جوان که بعدا فهمیدم با اصرار اون خ
دوباره پایم پیچیده بود و باید به سراغ دکتر محبوبم می‌رفتم که با یک نگاه مشکل را می‌فهمد و در عرض یک دقیقه زور ورزیدن روی پا و به خود پیچیدن من همه چیز اعم از مچ، عضله، رگ و حتی پوست پا را جا می‌اندازد. سه‌شنبه‌ی هفته‌ی قبل مراجعت کرده بودم ولی منشی‌ها نوبت نداده بودند. نوبت‌های دکتر ۶ ماهه است ولی اگر مریض اورژانسی باشی و مثلاً پایت پیچیده باشد، همان روز نوبتت می‌دهند و به من نداده بودند. حالا بعد از سه روز تعطیلی مطب به قدری شلوغ بود که ا
تقریبا می‌توانم بگویم پروژه گلخانه ( که در جریانید با برادرم دو سال است درگیر آن هستیم) با شکست مواجه شد. الیته خیلی وقت است این را فهمیده ام اما نمیخواستم گردن بگیرم.
اجاره‌ای بودن ملک، انتخاب یک محصول نسبتا خاص، کم بودن سرمایه و برخی اشتباهات کاری عوامل اصلی بودند. اما همه‌ی این‌ها کارگر نمی‌شد اگر بازار آلوئه ورا خراب نمی‌شد. اصلی ترین دلیل خراب شدنش این بود که مدت زیادی شکر در کشور کمیای و نایاب شد. و مورد استفاده عمده ی آلوئه ورا در کش
سلام آقا. امیر ، سرور ، مولا.یا علی ، خوبین شما؟ تو اون دنیا خوش میگذره؟ کاش کنار ما بودین شما!علی جان ، سرور همه ی ما ، آخه این رسم روزگاره؟ دو روز پیش یه تکستی خوندم نوشته بود "حالا دیگه مطمئنم خدا گذاشته رو حالت پرواز چون این حجم از بی توجهی به بشر سابقه نداشته" ، میبینی علی جان؟ دیگه مردم با خدا هم جوک میسازن!علی جان میخوام یکم از خودم بگم ، تا حالا نشده بود که من به شما رو بندازم ، همیشه حرفامو مستقیم به خود خدا که اعظم تر ازش نیست میگفتم ، ولی
دروغ گفتم...!

گفت خیلی بی معرفتی، شماره امو پاک کردی نامرد؟
و من نتوانستم بگویم آره!
نتوانستم پیش خودم شجاع و راستگو باشم، اما پیش او بی معرفت و نامرد!
گفتم نه...امممم...دستم خورد پاک شد گمونم!

دروغ میگفتم!
دستی در کار نبود،
خودم پاک کرده بودم!
پاک کرده بودم چون باید پاک میشد!
چون آدم هایی که جز مواقع لزوم، هیچ موقع از سال یادت نمی کنند باید پاک شوند!
این اصلا ربطی به خوبی و بدی شان ندارد...
ممکن است خوب باشند، اما نه برای تو!
او هم خوب بود اما نه برای
حق: یعنی سلطه، قدرت، اقتدار. حق عبارت است از امتیاز و توانایی که قانون به افـراد مـی دهـد که بتوانند زندگی کنند. در حقوق مدنی حق بر دو قسم است: 1 )حق مالی 1 )حق غیر مالیحق مالی داخل در دارایی است در حالی که حق غیر مالی خارج از دارایی است. حق مـالی بـا مـال ارتباط دارد در حالی که حق غیر مالی با شخصیت انسان ارتباط دارد. حق مالی و حق غیر مالی چند فرق دارند:1 )حق مالی قابل تقویم به پول است. یعنی اگر حق خود را بپردازی در ازای آن به تو پـول می دهند. مثل حق

تعریف ورشکستگی (درماندگی)
ماده ۴۱۲ قانون تجارت درباره ورشکستگى چنین تصریح دارد ورشکستگى تاجر یا شرکت تجارتى در نتیجه توقف از تأدیه وجوهى که بر عهده او است حاصل شود. حکم ورشکستگى تاجرى را که حین‌الفوت در حال توقف بوده تا یک‌سال بعد از مرگ او نیز مى‌توان صادر نمود
با استفاده از ماده مزبور مى‌توان گفت هرگاه تاجر یا شرکت تجارتى قادر به پرداخت بدهى خود نباشد دچار توقف مى‌گردد و ورشکسته مى‌باشد و به بیان دیگر وقتى کلیه اموال و دارائى تاجر یا
یادبود طلبه شهید همدانی مرحوم قاسمی بود
سخنران در تاثیر این شهادت داد سخن میداد اما...
جمله ای بنظر البته ناخواسته از زبانش خارج شد که نشان دهنده نفوذ عجیب القاءات فضای مجازی بر قشر حتی مذهبیمون هست!
عرضه داشت:
حالا شهید قاسمی اگه زنده بود چه کار می کرد برا این کشور؟! چه گرهی از جامعه باز میکرد؟!! ولی شهادتش اینجور منشا انواع برکات و خدمات شد!!
نمیدونم اونایی که طلبه ها رو علاف و بیکار میدونن دقیقا چه کاری از طلبه جماعت انتظار دارند؟!
منظورشون ا
میگن که (هنوز منبع رو پیدا نکردم، پیدا کنم میدم به شما)
نسل های اخیر جهان (و نه فقط محدود به کشور ما) به سه دسته عمومی تقسیم میشن. منظور کسانی هستن که بعد از جنگ جهانی دوم به دنیا اومدن.
1. نسل ایده ال گرا، نسلی که با ایدئولوژیک میره جلو، فکر میکنه کارش درسته، فکر میکنه هر انقلابی هر جنگی که کرده به نفعشون بوده، فکر میکنن مظلوم بودن که بعد از جنگ جهانی به دنیا اومدن، توی هر کشوری دست یک و خوب منابع و ریسورس ها به اینها رسیده، این نسل عموما بین سال 19
شرط ضمانت در اجاره
اجاره در لغت به معنای مزد، اجرت و پاداش عمل است و در ماده 466
قانون مدنی آمده است «اجاره عقدی است که به موجب آن، مستأجر مالک منافع عین
مستأجره می‏شود. اجاره‌دهنده را موجر، اجاره‌کننده را مستأجر و مورد اجاره را عین
مستأجره گویند.» رهن نیز در لغت به معنای ثبوت، دوام و حبس است و در اصطلاح عبارت
است از وثیقه دین که به موجب آن مدیون در مقابل دینی که برعهده او است مالی را به
عنوان وثیقه به داین می‏دهد تا در صورت عدم وصول دین، حق ا
شرط ضمانت در اجاره
اجاره در لغت به معنای مزد، اجرت و پاداش عمل است و در ماده 466
قانون مدنی آمده است «اجاره عقدی است که به موجب آن، مستأجر مالک منافع عین
مستأجره می‏شود. اجاره‌دهنده را موجر، اجاره‌کننده را مستأجر و مورد اجاره را عین
مستأجره گویند.» رهن نیز در لغت به معنای ثبوت، دوام و حبس است و در اصطلاح عبارت
است از وثیقه دین که به موجب آن مدیون در مقابل دینی که برعهده او است مالی را به
عنوان وثیقه به داین می‏دهد تا در صورت عدم وصول دین، حق ا
هیچ‌وقت
در زندگی‌ام اهل حساب‌و‌کتاب نبوده‌ام و همیشه در حساب‌کردن بین دوستانم پیش‌قدم
بوده‌ام. بی‌بهانه برای خیلی‌ها هدیه خریده‌ام و در دنیا کاری برایم لذت‌بخش‌تر از
این نیست که به دوستانم هدیه بدهم. حتی می‌توانم بگویم آنقدری که از هدیه دادن
لذت می‌برم از هدیه گرفتن نمی‌برم.  هنوز هم زیاد اهل
حساب‌و‌کتاب نیستم. هنوز هم بدون توجه به موجودی‌ام برای دیگران هدیه می‌خرم. اما در قبال خریدهای شخصی‌ام
حسابگر شده‌ام و فقط کتاب است که
خبرهایی از
ملاقات مریم رجوی با مشاورعالی امنیت ملی افغانستان در رسانه ها منتشر شده که صحت
آن هنوز تایید نشده اما تعداد زیادی از رسانه های افغانستانی آن را تکذیب کرده
اند.
خبرهای ضد و
نقیض حاکی از آن است که مریم رجوی می خواهد در نزدیکی مرزهای شرقی ایران پایگاه
نظامی تشکیل دهد. با شناختی که از مریم رجوی دارم، این کار او فقط برای حذف اعضاء
مسئله دار است.
ظاهراً در حال
حاضر مریم رجوی با ارتشی از اعضاء مخالف و مسئله دار روبه روست که تباهی عمرشان ر
فرهنگ لغت دارابکلا

7220

به قلم دامنه. به نام خدا. لغت 223. خاشِ پِتَک رِه رِکنِه. با سه مثال این عبارت را جا می اندازم. ابتدا بگویم الفاظ این عبارت محلی بدین معنی است: خاشِ: یعنی مال خودش. پِتَک یعنی پسِ گردن. رِکنِه یعنی می خاراند.

1. پول قرض می‌گیره میلیونی، جیم‌فنگ می‌شهُ و غِب.وقتی طلبکار به‌هرحال می‌بیندش و می‌پرسه کی قرض رو پسش می‌دی؟ طرف خاش پِتک رِه رِکنِه.

خاراندن گردن:  پِتَک رِه رِکنِه

2. امتحان علوم حتی یک هم نگرفته. مادر فشار
سلام دخترگلم!خوبی؟حالت چطوره؟امشب شب یلداست ویک دقیقه ازدیشب بلندتراست.شب یلداانسان رابه یادغیبت کبرای امام زمان می اندازند که خیلی طولانی شده است وبایدکاری کرد ودعایی واقدامی برای محقق شدن ظهور آقا.بایدبرای تعجیل درفرج کاری کنیم ومنتظر واقعی باشیم.خیلی حرف داشتم ولی الان نمیدانم اون حرفهاکجا رفتند.بریم سرخاطرات امربه معروف:
امروز با مترو رفتم سرکارمتا اومدم برم سمت درب بانوان، یه خانوم بی کلاسکه بسمت واگن های مختلط میرفت، یه شال اندا
آیا قانونی وجود دارد که در صورتی به‌فرض فردی بدهکار است و یک شرخر سراغ آن فرد می‌رود و از لحاظ جسمی یا مالی زیان به او می‌رساند قادر باشد به آن قانون پیگیری و  استناد کند؟
شرخر یا به صورت رسمی دفتر وصول مطالبات، سازمان یا فردی  است که مال یا وجه مورد اختلاف، چک یا طلب و سفته برگشتی یا معلق را با قیمتی ارزان‌تر می‌خرد و بدهکار را از طریق قانونی و گاه غیر قانونی تعقیب می‌کند تا وجه مربوطه را به‌دست آورد.  در این حالت سازمانی طلب‌های جاری ش
۱.  دارم برای مهدی (۷ ساله) املا می گویم. با خودش پاک کن نیاورده است و یک کلمه را اشتباه می نویسد. با ناراحتی می گوید: "خاله پاکنتو میدی؟" میگویم: "نمی دونم کجا گذاشتمش. خودت برو تو اتاقم پیداش کن بیار." با لحن جدی و طلبکار می گوید: "خاله مگه من نوکرتم برم پاکنت رو برات پیدا کنم؟!"
۲. مامان دوست سارا (۷ ساله)، دوست سارا را به خاطر کار بدی که انجام می داده دعوا کرده است. سارا خیلی جدی و با اعتماد به نفس گفته: «به نظر من بهتره ببریدش پیش خانوم دکتر امیریان
۱.  دارم برای مهدی (۷ ساله) املا می گویم. با خودش پاک کن نیاورده است و یک کلمه را اشتباه می نویسد. با ناراحتی می گوید: "خاله پاکنتو میدی؟" میگویم: "نمی دونم کجا گذاشتمش. خودت برو تو اتاقم پیداش کن بیار." با لحن جدی و طلبکار می گوید: "خاله مگه من نوکرتم برم پاکنت رو برات پیدا کنم؟!"

۲. مامان دوست سارا (۷ ساله)، دوست سارا را به خاطر کار بدی که انجام می داده دعوا کرده است. سارا خیلی جدی و با اعتماد به نفس گفته: «به نظر من بهتره ببریدش پیش خانوم دکتر امیریان
این همه بدبختی در دل و ذهنم حس می‌کنم، با این حال غصه‌ی مریض شدن سگ پسردایی‌ام را هم می‌خورم. دلم برای خانه‌ی مادربزرگ تنگ شده بود. بارها خوابش را دیدم. بارها یعنی بالای 30 بار. امروز به همه‌ی اتاق‌هایش سر زدم. از آدم‌هایش عکاسی کردم. دنبال عینک مادربزرگ گشتم. قرار است از این به بعد روی صورت من باشد. مادرم عینک قدیمی‌تر مادربزرگ را انداخته بود دور. وقت نشد که به انباری، حمام و سرویس حیاط سر بزنم. دلم می‌خواست به پشتِ خانه هم بروم. انگار حصا
  در حالی که سایت رسمی باشگاه پرسپولیس روز گذشته از ابهام در هزینه‌کرد 60 هزار دلار صحبت به میان آورده که مشخص شد این مبلغ برای دروازه‌بان برزیلی و سابق پرسپولیس هزینه شده است.

بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، روز گذشته با انتشار خبری مبنی بر اینکه به دلیل شکایت یک فرد طلبکار از باشگاه پرسپولیس لوگوی این باشگاه با حکم دادگاه توقیف شده و احتمال مزایده آن وجود دارد، سایت رسمی باشگاه پرسپولیس با انتشا

agah4

۱۸ نظر

۱۴۰۸ مشاهده

فعالیت‌های تجاری در طول تاریخ در جهت بهبود هرچه بیش‌تر، با تغییرات پی‌درپی همراه بوده است. به‌این‌ترتیب که از مبادله کالا به کالا و مشکلاتش به ضرب سکه و چاپ اسکناس رسیده‌ایم. سپس به دلیل مشکلات حمل و نقل، گردش پول و برای سهولت معاملات، اسناد تجاری به وجود آمدند. همچنین همواره برای بهتر عمل کردن آن‌ها، راهکارها و قوانین جدیدی به ثبت رسیده است.
امروزه اسناد متنوع تجاری اعم از سفته، چک، برات، بارنامه، اوراق سها
این روزها که به دلیل مشغله‌های کاری که دارم وقت پاسخگویی به پیام‌های واصله رو مثل قبل ندارم، واکنش برخی از دانشجویان محترم، خیییییلی برام جالبه. 

ینی تو صد بار به یکی عسل بده مجانی در راه رضای خدا، کافیه یکبار به هر دلیلی نتونی عسل بهش بدی، چنان طلبکارت میشه ک انگار اون عسله که بهش میدادی ارث باباش بوده!

بزرگوار! یکسان رفتار کن، تو اگر بی ادبی، همون موقع هم که عسل بهت میداد و لقمه رو میذاشت توی دهنت و چپ و راست، با موقع و بی موقع، از وقت خو
میزان سنجش سعادت ابدی در چیست؟
حُـسـن عـاقـبـت و تـوفـیـق ربـانـی، مـسـتـنـد بـه عـنـایـت خـداونـدی اسـت. بی‌تردید نمی‌توان میان سعادت ابدی و طاعات و عبادات تکلیفی که انجام می‌دهیم، رابطهٔ علیت ضروری وجود داشته باشد؛ یعنی نمی‌توان گفت: «من که عبادات شخصی خود را بجا آورده‌ام و هر خدمتی که برای صلاح جامعه می‌توانستم، انجام داده‌ام، پس قطعی است که من سزاوار سعادت ابدی هستم و هیچ تردیدی در لیاقت من برای ورود به اشعهٔ خورشید عنایت ربانی
دانلود پاورپوینت مدل های پیش بینی ورشکستگی
ورشکستگی پیش بینی ورشکستگی مدل های پیش بینی ورشکستگی دلایل ورشکستگی مدل ورشکستگی آلتمن مدل اسپرینگت مدل زیمسکی مدل فالمر

دسته بندی
مدیریت

فرمت فایل
ppt

حجم فایل
3845 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
30

دریافت فایل

فروشنده فایل
کد کاربری 23358
تمام فایل ها

مقدمه

در  زمان  های  قدیم  ضرب‌ ا لمثلی  وجود داشت،  کسی    که  نتواند از  جیبش  خرج کند 

بایستی  از جانش  مایه بگذارد.  این  ضرب‌المث
سیدی یابن الحسن(عج) مولا گرفتار توایمتا نفس باقی است آقا جان بدهکار توایم
ای که هستی ذکر تسبیح تمام شیعیان از سر شوق و ارادت ما هوادار توایم
یوسف مصر وجودی و دل از ما برده ای تو بیا بیرون ز چاه آقا خریدار توایم
سیدی یابن الحسن(عج) با آن که مدیون توایممن نمی دانم چرا پس ما طلبکار توایم
 جای آن که زینت آل علی(ع) باشیم مابا گناه و معصیت ها مایه ی عار توایم
جای آن که باری از دوش تو برداریم ماما وبال تو شدیم و جمله سربار توایم
جای آن که مرهمی باشیم بر
اگر عمری باشد…
◽️ مرحوم استاد رضا_بابایی (۹۸/۵/۲۱)
اگر عمری باشد، پس از این هیچ فضیلتی را هم‌پایه مهربانی با آدمیزادگان نمی‌شمارم.
اگر عمری باشد، کمتر می‌گویم و می‌نویسم و بیشتر می‌شنوم و می‌خوانم.
اگر عمری باشد، پس از این خویش را بدهکار هستی و هستان می‌شمارم نه طلبکار.
اگر عمری باشد، پس از این در هیچ انتخاباتی شرکت نمی‌کنم که به تیغ نظارت استصوابی اخته شده است.
اگر عمری باشد، دیگر به هیچ سیاست‌مداری وکالت بلاعزل نمی‌دهم.
اگر عمری باش
شماره‌اش را پاک کرده بودم. بعد از 7 ماه سر و کله‌اش پیدا شده و فکر می‌کنید که حرفش چیست؟! «هنوز از من دلخوری؟!» باورم نمی‌شد! خودش بدون هیچ حرف و دلیلی، گذاشت و رفت. حالا می‌پرسد که دلخورم یا نه؟! حتی قصد عذرخواهی هم نداشت! فقط آمده بود که دری وری بگوید! چرا؟ چون چند هفته‌ی قبل از پیام دادنش -چیزی حدود 4 ماه پیش- من و مهدی را در خیابان دیده بود. همان شب به من پیام داد اما پیامش را باز نکردم و جواب هم ندادم. یا ماتحتش سوخت که مرا همراه پسر دیگری دید

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها